Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

ANTYGONA.

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów w Punkcie Informacji Kulturalnej, Biała Podlaska, ul. Warszawska 11
tel. 83 341 6718, 887 300 555, bilety w cenie 20 zł, godziny spektaklu to: 9.00, 11.30

ANTYGONA      SOFOKLES
Przekład: KAZIMIERZ MORAWSKI

Obsada:
ANTYGONA – PAULINA POŁOWNIAK
ISMENA – KAROLINA WÓJCIGA
CHÓR – KRYSTYNA SZYDŁOWSKA,
BEATA PIETROŃ
KREON – JAN WOJCIECH KRZYSZCZAK
STRAŻNIK – MIROSŁAW MAJEWSKI
HAJMON – JANEK TUŹNIK
TYREZJASZ – JAN KRZYSIAK
POSŁANIEC – PIOTR JOHANIUK
EURYDYKA – BEATA PIETROŃ
STRAŻNIK DRUGI – ADAM ORGANISTA

Reżyseria:
JAN WOJCIECH KRZYSZCZAK

Opracowanie dźwięku:
KRZYSZTOF DUŃSKI

Scenografia:
IREK SALWA

 

Tematem utworu Sofoklesa jest historia Antygony, ostatniej z rodu Labdakidów, córki Edypa. Po tragicznej śmierci jego męskich potomków: Eteoklesa i Polinejkesa, w bratobójczym pojedynku, Antygona walczy o prawo pochowania brata z szacunkiem i zgodnie z nakazami religijnymi. Przeciw niej staje król Kreon, z którego rozkazu ciało zdrajcy (Polinika) ma pozostać niepogrzebane. Oboje reprezentują prawo: Antygona – boskie (nakazy tradycji i religii), władca Teb — ludzkie (stanowione przez władcę). Konflikt tych dwóch racji to główny temat utworu.
Tytuł dramatu pochodzi od imienia jego głównej bohaterki. Sugeruje, że Antygona jest najważniejszą z postaci i należy się skupić na jej osobie. Imię głównego bohatera w tytule jest klasyczną zasadą tragedii starożytnej, tym samym wskazuje, że poprzez interpretację losów tytułowej postaci będzie możliwe odczytanie sensu i przesłania całego utworu. (…)
Pod wpływem wróżby i ostrzeżeń Tyrezjasza Kreon postanowił zmienić decyzję, ale okazało się, że jest już za późno: Antygona powiesiła się, Hajmon przebił się mieczem przy jej zwłokach, a na wieść o śmierci syna Eurydyka, żona Kreona, również popełniła samobójstwo. Katastrofa dopełniła się. Porażony nieszczęściem Kreon uznał swą winę, zrozumiał swój błąd i moralne racje Antygony.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
12 grudnia 09:00 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK
12 grudnia 11:30 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK

IGRASZKI Z DIABŁEM.

A historia w sumie banalna, ale przez to ogromnie komiczna. Z długiej wojaczki powraca do rodzinnej wsi żołnierz, Marcin Kabat. Po drodze do domu przyjdzie mu jeszcze rozprawić się z rozbójnikiem o wdzięcznym imieniu Sarka-Farka, który napada na podróżnych. Z rozprawiania się jednak nici, bo panowie przypadną sobie do gustu i obaj postanowią przegonić, zamieszkujące Czarci Młyn, diabły. W tym czasie na ziemię, z misją pozyskania nowych dusz, zostaje wysłany przeuroczy diabeł, Lucjusz, elegancik wśród diabłów. Udaje mu się zbałamucić dwie młode dziewuszki, które uporczywie, namiętnie, wręcz desperacko szukają męża. Obiecuje im pomóc w zamian za podpisy na cyrografach. Kiedy się okazuje, że to tylko zwodnicze wizje podstępnego czarta, dziewczyny postanawiają wziąć sprawę w swoje ręce i albo odebrać cyrografy, albo zmusić Lucjusza do wypełnienia obietnicy. Na pomoc dziewczynom przychodzi Marcin Kabat. Czy uda się im wygrać z diabłami? Czy pomoc dzielnego żołnierza będzie konieczna? Czy może prawdziwe okaże się powiedzenie, że kobieta nawet diabła się nie boi? Tego dowiecie się sięgając do komedii Jana Drdy "Igraszki z diabłem". Do czego ciepło zachęcamy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
30 października 09:00 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK
BILETY
30 października 12:30 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK
BILETY

Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni Kawą Trzy - polski zespół pop rockowy złożony przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Autorzy hitów "Kawałek Do Tańca", "Byłaś dla mnie wszystkim" i "Okrutna, zła i podła". Powstali w 2005 roku jako zespół coverowy, mający w repertuarze utwory rosyjskich grup Leningrad i 5Nizza. Przy okazji wspólnej trasy koncertowej z Leningradem, Poparzeni postanowili grać utwory polskie, a pomógł im w tym Rafał Bryndal, pisząc parę tekstów, do których, pod wodzą gitarzysty Krzysztofa Zasady, skomponowali muzykę. Od tej pory Rafał został tekściarzem i nieformalnym, ósmym członkiem zespołu. W 2011 r. ukazała się pierwsza płyta PK3 zatytułowana "Musculus Cremaster". Data jej wydania zbiegła się w czasie ze spektakularnym sukcesem grupy na "Sopot Festiwal Top Trendy", gdzie Poparzeni zdobyli prestiżową Nagrodę Dziennikarzy za "Kawałek do tańca". Od tego momentu zaczynają ich grać duże stacje radiowe, takie jak Jedynka, Radio Zet czy RMF FM.

Zwycięstwo na Festiwalu "Przebojem na antenę" w Hajnówce, gdzie reprezentowali Warszawę w barwach Polskiego Radia "RDC", występy na "Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze" czy też "Reggae Festiwalu w Ostródzie", świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako "biesiadne ska" (jak to trafnie nazwał Krzysztof Skiba po zobaczeniu ich koncertu), a tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce. Do największych sukcesów grupy w 2012 roku trzeba zaliczyć występ przed kilkusettysięczną publicznością "XVIII Przystanku Woodstock" oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez jak WOŚP czy Ursynalia. Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego, starający sie zintegrować społeczność dziennikarską. Od 6 lat organizują kultowy już, grudniowy "Kontrabal Dziennikarzy", gdzie występując obok zaproszonych gwiazd mają okazje zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.

Skład zespołu:
Roman Osica - śpiew i saksofon altowy,
Krzysztof Zasada - gitara
Mariusz Gierszewski - gitara basowa
Wojciech Jagielski - perkusja
Marian Hilla - saksofony tenorowy i barytonowy
Jacek Kret - puzon
Piotr Sławiński - trąbka

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 grudnia 17:00 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK
BILETY

SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

Rezerwacja i sprzedaż biletów w Punkcie Informacji Kulturalnej, Biała Podlaska, ul. Warszawska 11
tel. 83 341 6718, 887 300 555, bilety w cenie 20 zł, godziny spektaklu to: 9.00, 11.30
  *

Obsada:

  BARTŁOMIEJ BRODAWKA
BEATA PIETROŃ
PAULINA ŚWISTÓWNA MAREK FABIAN ANDRZEJ SIKORA JAN WOJCIECH KRZYSZCZAK MIREK MAJEWSKI KACPER ZUBKOWICZ     Reżyseria:
JAN WOJCIECH KRZYSZCZAK   Opieka scenograficzna:
TERESA TARGOŃSKA
Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 listopada 09:00 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK
05 listopada 11:30 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK

WIERUSZKA

Marek Rębacz
WIERUSZKA


Występują:
Anna Gornostaj, Magdalena Górska, Magdalena Wołłejko, Andrzej Grabarczyk,
Tomasz Kozłowicz i tajemnicza baba


Reżyseria i scenografia - Marek Rębacz
Muzyka - Piotr Bańka

Jedna z najlepszych komedii współczesnych ostatnich lat. Kontynuacja farsy Marka Rembacza „Dwie morgi utrapienia”, wystawianej z wielkim powodzeniem od kilku sezonów na deskach Teatru Kwadrat. Tym razem u Państwa Koselów pojawia się  Wieruszka - młoda, piękna i pracowita pomoc domowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest ona prezentem, jaki przywiózł Mytnik (szwagier Koseli) z delegacji z Ukrainy... Wydarzenia biegną szybko, kolejne niespodziewane zwroty akcji komplikują sytuację bohaterów. Okazuje się bowiem, że Wieruszka ma arystokratyczne korzenie, a jej rodzina była kiedyś potwornie bogata.

„Komedia prosta i zabawna ..., bawi się stereotypami. Jeśli kura domowa - to w papilotach, jeśli lekarz – to bierze łapówki, jeśli prawnik – to oszust i kombinator.... Wszystko podane w sposób bezpretensjonalny i z humorem szczerze bawi widzów. Świetnie poprowadzone dialogi, zabawne riposty, szybka akcja, niespodzianki wyciągane z kapelusza... Dzięki gwiazdorskiej obsadzie, możemy  oglądać komedię, w której odnaleźć można wiele nawiązań do współczesności ...”
Dorota Żuberek „Gazeta Wyborcza”

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 października 18:00 Biała Podlaska, Sala Widowiskowo - Konferencyjna BCK
BILETY